Mosaik e.V.’nin bağış toplama kampanyası ilk aşamasına ulaştı: 150 adet mobil elektrik jeneratörü bu gece Türkiye’ye uçuyor. Bundan sonra çadır ısıtıcıları tedarik edilecektir. Bağış kampanyamız devam ediyor. Mosaik e.V. desteklerinizin devamını umuyor.

Mosaik e.V., 9 Şubat 2023 Perşembe günü “İhtiyaçları sıcaklık ve aydınlıkla hafifletin!” kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında deprem bölgesinde kullanılmak üzere jeneratörler, aydınlatma kuleleri, çadır ısıtıcıları ve diğer teknik ekipmanlar organize edilecek ve Kızılay’a teslim edilecektir.

Kampanyamızda bir dönüm noktasına ulaşıldı. Cuma günü hava kargo sahasına teslim edilen 150 jeneratör, bugün (13 Şubat 2023 Pazartesi) saat 18:35’te Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla önce İstanbul’a, ardından da deprem bölgesindeki Adana havalimanına uçacak.

Cihazlar mobil inverter güç jeneratörleridir. Bu tip jeneratörün özelliği tek biçimli güç çıkışıdır. Geleneksel jeneratörlerin aksine, cep telefonları veya dizüstü bilgisayarlar gibi hassas elektronik cihazlara güç sağlamak için de kullanılabilirler. Kızılay bu cihazları sahada ve kurulmakta olan çadır kentlerde kullanmak istiyor. Deprem bölgesindeki elektrik şebekesinde hala sorunlar var. Cihazlar sayesinde, mağdurlar telefonlarını şarj etme ve sevdikleriyle yeniden iletişim kurma fırsatına sahip olacaklar. Bu cihazlar aynı zamanda Kızılay mobil ekiplerinin operasyonel kabiliyetlerini de artıracaktır.

Ardından, kampanya kapsamında çadır ısıtıcıları organize edilecek. Evsiz kalan insanların çoğu önümüzdeki birkaç ayı çadırlarda geçirmek zorunda kalacak. Kızılay, şu anda kurulan çadır kentlerin en az üç ay boyunca faaliyet göstermesini bekliyor. Soğuk havanın çadırları ısıtmayı çok zorlaştıracağı üç ay.

“Bu yardımın sadece bir başlangıç olabileceğini biliyoruz” diyen Mosaik e.V. Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yücel, “İnsanlar bu depremin sonuçlarından aylarca acı çekmeye devam edecek. Ancak bu sıkıntının hafifletilmesine en azından küçük bir katkıda bulunabilme düşüncesi bizi motive ediyor. Etkilenenlere yardım etmeye devam edebilmemiz için ülkedeki diğer insanlarımızın desteğine ihtiyacımız var.”

Yücel sözlerini şöyle sürdürdü: “Kampanyamızın destekçileri kentimizin tüm çeşitliliğini temsil ediyor. İster Türk kökenli olsun, ister başka milletlerden, ister Müslüman ya da başka inançlardan, ister göçmen kökenli olsun, ister olmasın, hepsinden bize bağışlar ulaştı. Özellikle bağışçılarımızın çeşitliliği beni çok etkiledi. Artık çadır ısıtıcılarıyla insanlara sıcaklık getirmeyi başaracağımız konusunda beni umutlandırıyor. Sizlerin bu konudaki güçlü desteğine güveniyoruz.”

Bağış hesabı:

Alıcı: Mosaik e.V.
Bağışın amacı: Erdbebenhilfe oder Deprem
IBAN: DE91 3606 0591 0002 7388 88
BIC: GENODED1SPE
Sparda-Bank West eG

Bağışlarınızı PayPal ile de bize ulaştırabilirsiniz:

Kampanya ile ilgili bilgiler www.mosaik-ev.org web sitemizde ve sosyal medya kanallarımızda (Twitter: https://twitter.com/mosaik_ev, Instagram: https://www.instagram.com/mosai_k/?hl=de, Facebook: https://www.facebook.com/mosaik.ev) ivedilikle yayınlanacaktır.

İletişim:
Mosaik e.V.
August-Thyssen-Str. 4
59067 Hamm

Mail: spende@mosaik-ev.org
Mobil: 015116705845.

Bağışçılara not:

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, size memnuniyetle bir bağış makbuzu göndereceğiz. Bunun için adresinize ihtiyacımız olduğundan, lütfen spende@mosaik-ev.org adresine “Bağış makbuzu” konulu bir e-posta gönderin. E-postada miktarı belirtmenize gerek yoktur. Tutarı mailde belirtmenize gerek yok, bunu alınan ödemeler üzerinden belirleyeceğiz. Posta ve iletişim adresiniz sadece mali amaçlarla saklanacaktır. Gelecekte kampanyalarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, lütfen bunu postada gayri resmi olarak belirtin (örneğin, “Lütfen bana Mosaik e.V.’nin kampanyaları ve faaliyetleri hakkında posta yoluyla bilgi göndermeye devam edin”).